سید محمدحسن ابوترابی‌فرد )زاده ۱۳۳۲ در قم( امام جمعه موقت تهران است. او نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران دردوره نهم بود. وی در ششمین، هفتمین و هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی نماینده مردم قزوین و آبیک بود و در نهمین دوره نیز نمایندگی مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را برعهده داشت. او مانند سایر افراد فهرست اصول‌گرایان موفق به اخذ آرای کافی مردم تهران در انتخابات مجلس دهم نشد. حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد در تاریخ ۲۴ بهمن سال ۹۶ با حکم آیت‌الله خامنه‌ای به امامت جمعه موقت تهران منصوب شد

زندگی‌نامه

سید محمدحسن در سال ۱۳۳۲ در قم به دنیا آمد. او اصالتاً قزوینی‌تبار است. پدرش سید عباس ابوترابی‌فرد نام داشت. سید محمدحسن در سال ۱۳۴۴ به همراه برادرش سید علی‌اکبر جهت کسب تحصیلات حوزوی به نجف سفر کرد. وی در سال ۱۳۴۷ با انتقال دادن اعلامیه‌های خمینی از عراق به عربستان سعودی، فعالیت‌های سیاسی خود را آغاز کرد. در اواخر دهه ۴۰ با سفر به جنوب لبنان به همکاری با مصطفی چمران پرداخت. از استادان وی در حوزه علمیه می‌توان به محمدمهدی بجنوردی و مجتبی تهرانی اشاره کرد.

فخر تهرانی به قولی، بیشترین تأثیر اخلاقی بر وی داشت و حضور وی در عرصه سیاست از قبل از انقلاب به توصیه وی بود. ابوترابی همچنین وصی فخر بود.

بعد از انقلاب اسلامی ایران به مسئولیت عقیدتی و سیاسی وزارت دفاع انتخاب شد و در جبهه میانی و جنوبی جنگ ایران و عراق مشغول فعالیت شد. در سال ۱۳۷۲ با حکم سید محمد صدر به عنوان نماینده ولی فقیه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی قزوین و در دوران ریاست محسن قمی برنهاد رهبری در دانشگاه‌ها به عنوان مسئول نهاد رهبری دانشگاه تهران انتخاب شد. در سال ۱۳۸۴ به عضویتجامعه روحانیت مبارز تهران انتخاب شد. او عضو هیئت حل اختلاف سران قوا است و در در سه دوره اخیر مجلس شورای اسلامی نایب رئیس بوده‌است. ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت قزوین نیز می‌باشد. وی همچنین طی حکمی از سوی سید علی خامنه‌ای در ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ به امامت جمعه موقت تهران منصوب شد

تحصیلات

وی تحصیلات حوزوی خود را (۱۳۴۴) در نجف آغاز کرد سپس در تهران تا سال ۱۳۵۶ نزد اساتیدی چون مجتبی تهرانی، تنکابنی، فلسفی، مجتهدی تا مرتبه خارج فقه و اصول ادامه داد. سپس در قم و درس خارج فقه اشخاصی چون هاشم آملی؛ فاضل لنکرانی و بطور خاص آیت الله بهجت فرا گرفت و همزمان وارد مؤسسه در راه حق شد و از درس مصباح یزدی و مظاهری استفاده کرد.[۴]

نامزدی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲

ابوترابی‌فرد آمادگی خود را برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، اعلام کرد.

وی یکی از اعضای ائتلاف پنجگانه (ائتلاف اکثریت اصولگراها) برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ بود که در جلسه ۱۹ اردیبهشت اعضای ائتلاف پنجگانه در حضور محمدرضا مهدوی کنی، به عنوان نامزد نهایی ائتلاف پنجگانه انتخاب شد و در ۲۱ اردیبهشت برای کاندیدا شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۲ نام‌نویسی کرد. وی در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۹۲ به دنبال درخواست ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس مبنی بر باقی ماندن وی در مجلس، از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری انصراف داد.

 

الهام امین‌زاده

زاده ۱۳۴۳، شیراز، حقوقدان و سیاست‌مدارایرانی است او در سه سال اول دولت یازدهم معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران و در سال چهارم این دولت دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی بود. وی دارای مدرک دکترا در حقوق بین‌الملل از دانشگاه گلاسگو در بریتانیا است. از سوابق سیاسی وی می‌توان به عضویت در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم تهران اشاره کرد

تحصیلات

الهام امین‌زاده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد حقوق را در دانشگاه شهید بهشتی و دوره دکترای حقوق بین‌الملل را در دانشگاه گلاسگو گذرانده و عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

سوابق

الهام امین‌زاده در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از پارلمان ایران در اجلاس کامبوج برای تدوین منشور حقوق بشر آسیایی حضور یافت. وی در حال حاضر در دانشگاه‌های امام صادق و علامه طباطبایی نیز کرسی تدریس دارد.

از فعالیت‌های پارلمانی او در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی می‌توان به نایب رئیسی کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، و طراح و مدافع قوانینی در خصوص بیمه دندانپزشکی، حقوق زنان و مجروحین شیمیایی مصوب در مجلس اشاره کرد.

ریاست منتخب کشورهای آسیایی در کمیته زن و جوان در کشورهای پاکستان و فنلاند، ریاست هیئت پارلمانی شرکت‌کننده در سمینار حقوق زنان نروژ، عضویت در کمیته حقوقی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، ریاست گروه دوستی ایران و فنلاند و نایب رئیسی کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی از دیگر فعالیت‌های پارلمانی امین‌زاده‌است.

از فعالیت‌های اجرایی امین‌زاده نیز می‌توان به معاونت دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، ریاست کمیته پژوهشی انجمن حمایت از مصدومین شیمیایی، عضویت در کمیته علمی اجلاس ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه و عضویت در کمیته حقوقی و سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین اشاره کرد

مواضع

یکی از مفصل‌ترین مصاحبه‌هایی که با وی انجام شده مربوط به دوران کاندیداتوری او برای انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی بود. او در این مصاحبه ضمن انتقاد از سیاسی بازی، مجلس هشتم را از این نظر با مجلس ششم مقایسه کرد. یکی از جالب توجه‌ترین اظهارات وی در این مصاحبه این بود که: «وقتی من در بین مردم بودم و مدام برخی می‌گفتند «فتنه-انحراف؛ انحراف–فتنه» مردم از آن‌ها می‌پرسیدند برنامه‌تان چیست؟! بنابراین اگر دنبال همین سیاسی کاری‌ها باشیم مردم را خسته می‌کنیم. هر که تخریب کرد و هر که غلو کرد بازنده ماجرا است.

در اردیبهشت ۱۳۹۱ امین زاده در مصاحبه با فارس نیوز گفت: افتخار اینجانب است که در لیست جبهه متحد اصولگرایان هستم که نماینده طیف‌های مختلف اصولگرایی و مجموعه‌ای از چهره‌های باسابقه و کارآمد اصولگرا و نماد وحدت اصولگرایان در کشور می‌باشد. اینجانب هر گونه فعالیت انحرافی در جهت ایجاد اختلاف بین اصولگرایان بطور خاص و بین مردم ایران را در راستای خدمت به منافع استکبار می‌دانم.

سخنرانی‌ها

 • «اسراییل و مسئله آب در خاورمیانه» در دانشگاه شهرکرد در سال ۱۳۸۶
 • «تأسیسات بین‌المللی حقوق زن و موضع جمهوری اسلامی ایران» در سال ۱۳۸۶
 • «ایران و حقوق بین‌الملل فضا» در اولین همایش بین‌المللی حقوق فضا در تهران در سال ۱۳۸۶
 • «ضرورت همگرایی آسیایی» در مجمع پارلمان‌های آسیا برای صلح در اسلام‌آباد (پاکستان) در سال ۱۳۸۵
 • «سلاح‌های شیمیایی و حقوق بین‌الملل» در همایش ملی کاربرد سلاح‌های شیمیایی در سال ۱۳۸۴
 • «آسیا و حق تعیین سرنوشت برای ملت‌های تحت اشغال» در مجمع پارلمان‌های آسیا برای صلح در مانیل (فیلیپین) در سال ۱۳۸۴
 • «ابعاد حقوقی اشغال عراق» در سال ۱۳۸۳
 • «ایران، معاهده NPT و پروتکل الحاقی» در دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۸۳
 • «دفاع مشروع و تروریسم» در دانشکده علوم قضایی در سال ۱۳۸۲
 • «حق شرط در معاهدات حقوق بشری» در پژوهشگاه علوم انسانی در سال ۱۳۸۲
 • «بررسی اقدامات نظامی دولت‌های ائتلافی در عراق» در دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۸۲
 • «جامعه بین‌الملل و مقابله با تروریسم» در پردیس قم در سال ۱۳۸۰
 • «انفجار برج‌های تجارت جهانی و جنگ در افغانستان» در دانشگاه امام صادق (ع)در سال ۱۳۸۰
 • «تروریستم و حق تعیین سرنوشت» در سال ۱۳۷۹
 • «تغییر ساختار سازمان ملل متحد» در دفتر مطالعات وزارت خارجه در سال ۱۳۷۸
 • «اصلاح ساختار سازمان ملل متحد» در دانشگاه علامه طباطبایی در سال ۱۳۷۷

معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری ایران

پس از انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس دولت یازدهم ایران، وی در حکمی در روز ۲۰ مرداد ۱۳۹۲، الهام امین‌زاده را به سمت معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران منصوب کرد.

همچنین بر اساس حکمی دیگر در روز ۱۶ شهریور ۱۳۹۲، از سوی دکتر حسن روحانی مسئولیت‌ها و وظایف معاونت اجرای قانون اساسی رئیس جمهور و هیئت نظارت بر اجرای قانون اساسی به الهام امین‌زاده معاون حقوقی وی تفویض شده‌است.

امین‌زاده در یکی از اولین اقدامات خویش، به دستور رئیس‌جمهور، ۵۰ شکایت نهاد ریاست‌جمهوری از ۱۶ رسانه داخلی ایران را پس گرفت. این شکایات که در زمان دولت محمود احمدی‌نژادتدوین شده بودند، از رسانه‌هایی همچون روزنامه کیهان، آرمان امروز، خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر، ایلنا، الف، خبرگزاری فرارو و … مطرح شده بودند. در ۲۲ تیر ۱۳۹۵، مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهور طی حکمی جایگزین امین‌زاده در معاونت حقوقی ریاست جمهوری گردید.

مهدی الوانی

 

مهدی الوانی دی ۱۳۲۳، تهران( معروف به پدر مدیریت دولتی ایران است وی استاد تمام دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی است؛ و در این زمینه کتاب‌های زیادی تألیف کرده‌است. وی از حیث تعداد مقاله در مدیریت جزو نفرات برتر این حوزه است.

زندگی‌نامه

وی تحصیلات ابتدایی را در مدارس بیهقی و مصباح مرجانی گذراند و توانست گواهینامه ششم ابتدایی را دریافت کند. سپس به دبیرستان حکیم نظامی رفت و در نهایت در سال ۱۳۴۲ دیپلم ریاضی خود را از دبیرستان مروی گرفت. در دانشگاه ملی ایران، رشته ادبیات انگلیسی را برگزید و در ۱۳۴۹ از آن فارغ‌التحصیل شد. الوانی در سال ۱۳۵۱ کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت آموزش و پرورش دانشگاه تهران به پایان رساند. بعدها به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد علوم اداری در همان دانشگاه پرداخت و در سال ۱۳۵۶ فارغ‌التحصیل شد. وی در سال ۱۳۵۵ ازدواج کرد. در این زمان به استخدام وزارت کشاورزی درآمد و در آنجا به مرکز آموزش مدیریت دولتی رفت.

الوانی کمی بعد به آمریکا رفت و دوره کارشناسی ارشد و دکترای مدیریت دولتی را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی گذراند. او در سال ۱۳۶۱ به ایران بازگشت و پس از طی مراحل مختلف دانشگاهی در سال ۱۳۷۰ به درجه استادی رسید و در ۱۳۷۷ استاد نمونه شد. وی در دوران کاری خود مدتی رئیس دانشکده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی بود.

الوانی در سال ۱۳۸۲ به عنوان چهره ماندگار سال برگزیده شد.

او هم‌اکنون ریاست دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه آزاد قزوین را عهده‌دار است و در دانشکده مدیریت دپارتمان پردیس فارابی دانشگاه تهران تدریس می‌کند. او درس مدیریت تطبیقی را به همراه همسرش طرح‌ریزی و اجرا کرده‌است.

آثار

کتاب‌ها:

 • مدیریت بر مبنای هدف و نتیجه، ترجمه، چاپ سوم، مرکز آموزش مدیریت دولتی، به اتفاق معتمدی
 • مدیریت عمومی، تألیف، چاپ هفتم، نشر نی
 • مدیریت تولید، تألیف، چاپ پنجم، آستان قدس رضوی، مهندس میرشفیعی
 • تصمیم‌گیری و تعیین خط مشی دولتی، تألیف، چاپ سوم، سمت
 • مباحث ویژه مدیریت دولتی، تألیف، چاپ اول، پیام نور، به اتفاق زاهدی
 • نظام‌های اداری تطبیقی، تألیف، پیام نور
 • خویشتن‌شناسی مدیران، ترجمه و اقتباس، چاپ اول، نشر نی
 • اصول و مبانی جهانگردی، تألیف، چاپ اول، بنیاد مستضعفان، به اتفاق زهره دهدشتی
 • گفتارهراسی، ترجمه و اقتباس، چاپ اول، نشر نی، به اتفاق هاشمی
 • رفتار سازمانی، ترجمه، چاپ اول ۱۳۷۴، نشر مروارید، به اتفاق دکتر معمارزاده
 • هفت گام به سوی کامیابی، ترجمه، چاپ اول ۱۳۷۶، نشر نی، به اتفاق اشرفی پیروز بخت
 • تئوری سازمان، ترجمه، چاپ سوم ۱۳۷۶، نشر صفار، بهمراه دانایی فرد
 • مدیریت دولتی نوین، ترجمه، چاپ اول ۱۳۷۶، نشر مروارید، به اتفاق خلیلی، معمارزاده
 • مسئولیت اجتماعی مدیران، تألیف، سال اول ۱۳۷۷، مرکز آموزش مدیریت دولتی، به اتفاق قاسمی
 • آینده کار، جیمز رابرتسون، ترجمه، اول ۱۳۷۸، نشر نی، به اتفاق دانایی‌فرد
 • مدیریت تحول در سازمان، نگارش و ترجمه، اول ۱۳۷۹، نشر صفار، به اتفاق دانایی‌فرد
 • تئوری‌های سازمان دولتی، ترجمه، چاپ ۱۳۸۰، نشر صفار، به اتفاق دانایی‌فرد
 • مدیریت تعارض
 • گفتارهایی در فلسفه تئوری‌های سازمان دولتی
 • تئوری نظم در بی‌نظمی
 • فرهنگ جامع مدیریت
 • فرایند خط مشی‌گذاری عمومی
 • آیین تندخوانی
 • هفت راز زنان موفق
 • مدیریت تطبیقی
 • اداره امور دولتی تطبیقی
 • قدرت انتقاد سازنده
 • مدیریت و سرمایه اجتماعی
 • سنجش کیفیت خدمات در بخش عمومی
 • آموزه‌هایی برای استقرار مدیریت کیفیت

 

سید حمید کلانتری

در بهار سال ۱۳۳۵ در همت آباد در ۳۰کیلومتری یزد متولد شد.

حدود سه سالگی از یزد به تهران آمدند در آن سالها خیلی ها به دلیل خشک شدن قنات آبادی به تهران و اطراف مهاجرت کردند. دوران ابتدایی در میدان بروجردی زندگی می کردندوبعد به خیابان پیروزی و کوکاکولا رفتند. در فعالیتهای فرهنگی،مذهبی مسجد مسلم ابن عقیل و مسجد حضرت محمد ( ص) که از مساجد فعال تهران و منطقه بودند،تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی مشارکت داشتند.

بعد از دریافت دیپلم ریاضی در انشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی (ملی سابق) پذیرفته شدند.

از همان سال اول جزء جمعی بودند که مجموعه فعالیت های مبارزاتی دانشگاه را برنامه ریزی و هدایت می کرد.

در سال ۵۶ ازدواج کردند ، حاصل ازدواج ۴ فرزند( ۲پسر و ۲دختر ) می باشد.

پس از انقلاب یک سال مدیر دبیرستان آذر بوده اند و از بهار سال ۶۰ به جهاد سازندگی پیوستند.

دوسال و نیم معاون ستاد پشتیبانی و مهندسی جنگ و پس از پایان جنگ به عنوان معاون امور اجتماعی وزارت جهاد و بعد معاون ترویج و مشارکت مردمی انتخاب شدند. پس از ۴سال ونیم  در این مسئولیت به دلایلی ۴سال از جهاد خارج شدند.

۲سال به عنوان مشاور وزیر ارشاد و ۲سال هم معاون پژوهشی دبیرخانه شوراهای جوانان. با انتخاب آقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور در ۲ خرداد ۷۶ دوباره به جهاد برگشتند و به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها مراتع کشور انتخاب شدند.

بعد از ۴سال به دعوت دوستان و برادران یزدی و با تصویب دولت به عنوان استاندار یزد منصوب شدند.

۴سال و ۴۰ روز هم در این مسئولیت در شهر  یزد فعالیت نمودم. پس از بازگشت به تهران طی دو سال گذشته به صورت تمام وقت و پاره وقت در دبیرخانه مجمع تشخیص ، به عنوان مسئول کمیته مدیریت و نظام اداری فعالیت داشته اند

طهمورث حسنقلی پوریاسوری

تحصیلات

 • کارشناسی, ۱۳۵۷, مدیریت, مدرسه عالی مدیریت گیلان
 • کارشناسی ارشد, ۱۳۶۷, مدیریت, تربیت مدرس
 • دکتری, ۱۳۷۳, مدیریت, تربیت مدرس

فعالیت‌های اجرایی

 • رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، ۱۳۹۲/۰۹/۱۳، ۱۳۹۸/۰۷/۱۶، ایران، تهران
 • مدیر مسئول نشریات دانشکده، ۱۳۹۲/۰۹/۲۳، ایران، تهران

کتاب‌های تالیفی

 • Ansari Chaharsoughi, Shahriar, and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “sales promotion in the automakers and india. a comparative.” New Delhi: lambert acacemic publishing, 2012.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و مجید اسماعیل پور . “مدیریت خرید انبارداری.” : مؤسسه انتشارات یادواره کتاب، ۱۳۸۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، مرتضی انوشه ، سید مجتبی موسوی و علی اقا محسنی . “مدیریت تبلیغات.” : نگاه دانش، ۱۳۸۸٫
 • سیدجوادین ، سیدرضا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و بهروز پورولی . “فرآیند برون سپاری.” : نگاه دانش، ۱۳۹۰٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و سید مهدی میری . “تقسیم بازار: مروری بر الگوهای کاربردی.” : نگاه دانش، ۱۳۹۱٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، اشکان الهیاری و مجتبی براری. “روش و طرح تحقیق کیفی: انتخاب از میان پنج رویکرد.” : نگاه دانش، ۱۳۹۱٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و کیومرث شریفی. “بازاریابی خدمات بیمه.” تهران: انتشارات سمت، ۱۳۹۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، سرمد کیانی و وحید رضا یوسفی. “روش های تحقیق و صنعت ساخت.” تهران: انتشارات دانشگاه تهران، ۱۳۹۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، جواد فقیهی پور و سمیه فقیهی پور. “روش تحقیق به زبان خیلی ساده.” تهران: انتشارات دارالفنون، ۱۳۹۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، جواد فقیهی پور و سمیه فقیهی پور. “روش تحقیق به زبان ساده.” تهران: انتشارات دارالفنون، ۱۳۹۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و نرجس السادات نسبي. “گام به گام با تحقیق تحلیل محتوا در مدیریت.” شیراز: کتابفروشی مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۳۹۵٫

کتاب‌های ترجمه شده

 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، فاطمه باقری و غلامحسین نیکوکار . “بازاریابی در سفر و گردشگری.” تهران: انتشارات مه کامه، ۱۳۹۶٫

کتاب های غیر از تالیف و ترجمه

 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محسن صیقلی و سید محمد هاشمی نژاد. “ارزیابی و انتقال تکنولوژی (راهبردها و تکنیک ها).” تهران: نوید مهر، ۱۳۹۱٫

مقالات چاپ شده در نشریات بین المللی

 • Estiri, Mehrdad, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, Hamid Reza Yazdani, and Hamzeh Rayej. “food produts consumer behaviors: the role of packaging elements.” JOURNAL OF APPLIED SCIENCES 6, no. 15 (2010): 45.
 • Adeli, Ali, and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “tehranish household preference of farmed fish consumption.” reasearch journal of fisheries and hydrobiologh 8, no. 22 (2010): 34.
 • Nazari, Mohsnen, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, and Samane Mousavi . “Evaluation of Influential Factors on Letter of Credit Debtors : A case study in one of the private banks in Islamic Republic of Iran.” Journal of Basic Applied Scientific Research 1, no. 7 (2011): 509-515.
 • Ansari Chaharsoughi, Shahriar, and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “effect of sales promotion as a tool on customer attention to purchase.” South African Journal of Business Management 5, no. 6 (2011): 33.
 • , , and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “effect of promotion as a tool on customer attention to purchase.” South African Journal of Business Management 6, no. 54 (2012): 2007-2014.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Mahmood Dehghan Nayyeri, and Seyed Mehdi Mir Mehdi. “factor impacting attitudes about corporate social responsibility.” Science Series Data Report 4, no. 4 (2012): 38.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Reza Abachian Ghassemi, and Elnaz Rahrovy. “influential factors on word of mouth in service industries.” International Journal of Learning and Development 2, no. 5 (2012): 15.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, , and . “a comprehensive model influencing factors on export performance of iranian companies.” Science Series Data Report 5, no. 55 (2012): 124.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Rahim Mohtaram Ghalati, and . “a comprehensive model of influencing factors on export performance of iranian companies.” Science Series Data Report 5, no. 34 (2012): 89.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Mohammad Ali Abbas Zadeh, and . “Offering an Operational framework for measuring the Risk Level in the Implementation of Re-engineering Projects of Bsiness Processes.” International Journal of Academic Research in Business and Social Sciences 1, no. 3 (2013): 34.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours. “the relation of organizational climate and working life quality with staff productivity of telecommunication company of tehran.” Research Journal of Applied Sciences, Engineering and Technology 6, no. 8 (2013): 76.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Kio Shr, and Elnaz Rahrovy. “investigating influential factors on word of mouth in service industries.” American Journal of Science 54, no. 33 (2013): 34.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, and Roja Kimia Gari. “the relation organizational climate and working life quality with staff productivity of telecommunication company of tehran.” Research Journal of Applied Sciences, Engineering and Technology 11, no. 25 (2013): 54.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Reyhaneh Bahri Nejad, Hanieh Lashgari, and Hadi Homayoun. “perception impact on media advertisements in perspective of gender marketing.” jokull 63, no. 12 (2013): 82.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Reyhaneh Bahri Nejad, and Hanieh Lashgari. “impact of perception on media advertisements in perspective of gender – marketing.” jokull 63, no. 12 (2013): 55.
 • Ahani Amineh, Zahra, , and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “the role of media in public culture of science and technologhy in the world.” Indian Journal of Fundamental and Applied Life Sciences 4, no. 22 (2014): 1369-1377.
 • Hosseini, Shadi, Fereshte Farzianpour, Seyed Abolghasem Mira, and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “the effect internet advertising compared to other non – internet advertising on consumer perception.” PENSEE 76, no. 3 (2014): 409.
 • Hosseini, Shadi, Fereshte Farzianpour, Seyed Abolghasem Mira, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, and Mohammad Reza Seyed Hashemi Tloun. “the effect of internet advertising compared to other non-internet advertising on consumer perception.” PENSEE 76, no. 3 (2014): 46.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Nima Bastani, Amirhossin Panahandeh, and Roja Kimia Gari. “the role of brand origin and brand image in luxury brands consumers behavior.” Journal of Educational and Management Studies 4, no. 2 (2014): 303.
 • , سهیلا بورقانی فراهانی, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, Seyed Hesameddin Madani, and Zahra Ahani Amineh. “different models of public and media education of scientific and technological culture.” Indian Journal of Fundamental and Applied Life Sciences 4, no. 54 (2014): 1405-1416.
 • Esmaeili, Abbas, and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “the evalution of demand function for industrial power studied in khuzestan.” Journal of Basic Applied Scientific Research 5, no. 32 (2014): 22.
 • Ahani Amineh, Zahra, , Tahmours Hasangholi Pouryasouri, and Seyed Hesameddin Madani. “the role of media in public culture science and technologhy in the world.” Indian Journal of Fundamental and Applied Life Sciences 4, no. 32 (2014): 1364.
 • Bazargan, Abolghasem, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, Mohsnen Nazari, and . “explaining the new product development strategy using an open innovative approach in iran khodro.” DAMA International 11, no. 42 (2016): 213.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، سیدرضا سیدجوادین ، احمد روستا و امیر خانلری. “مدل ارزیابی فرایند مدیریت ارتباط با مشتری در بانک های تجاری خصوصی کشور.” فصلنامه مدیریت فناوری اطلاعات- دانشگاه تهران ۴، ۱۰ (۱۳۹۱): ۴۱-۶۲٫

مقالات چاپ شده در نشریات داخلی

 • , A Adeli, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, A Hossaini , H Salehi , and B Shabanpour . “Status of fish Consumption per capita of Tehran Citizens.” Iranian Journal of Fisheries Sciences 10, no. 4 (2011): 557-546.
 • , Saeed Tajdini, Mohsnen Nazari, and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “Identifying the Determinants of Advertising Intensity in Irans Industries Using the Multiple Discriminant Analysis Technique.” journal of management research 4, no. 3 (2012): 170-189.
 • , , and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “influence of customer satisfaction and customer loyalty on firm performance in iran.” Journal of Basic and Applied Scientific research 33, no. 54 (2013): 34.
 • Bordbar, Behnam, Tahmours Hasangholi Pouryasouri, Mohammad Haghighi, and . “Professional Ethics of Marketing and Sale in Iran.” Science Arena Publications, International journal of Business Management 4, no. 1 (2019): 36-51.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، حسن عابدی جعفری و ندا خطیبیان . “بررسی عوامل موثر بر موفقیت پروژه های مدیریت دانش در سازمان ها.” رشد فناوری ۵، ۱۸ (۱۱۱۱): -.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، سیدمهدی میری و علی مروتی شریف آبادی . “تقسیم بازار با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی مطالعه موردی : فرآورده های گوشتی ( سوسیس ).” مدرس علوم انسانی ۱۱، ۳ (۱۱۱۱): -.
 • زمانی ، طاهره و طهمورث حسنقلی پوریاسوری . “بررسی عوامل موثربراستقبال خرید از فروشگاههای الکترونیکی شهروند.” مدیریت بازرگانی ۱۵، ۵۸ (۱۳۸۱): ۶۵-۴۷٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و شریفی . “طراحی مدل بلوغ الکترنیکی فرایند صادرات کالا در ایران.” دانش مدیریت ۱۸، ۷۱ (۱۳۸۴): ۶۳-۸۸٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و سید مهدی میری . “تقسیم بازار قلب استراتژی بازاریابی درآمدی بر رویکردها و دیدگاهها.” مجله علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت دانشگاه سیستان و بلوچستان -، ۳ (۱۳۸۵): ۲۱۹-۲۴۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و مهدی شریفی سید . “جایگاه مدیریت منابع انسانی در تجاری سازی نتایج تحقیقات در دانشگاهها.” صنعت و دانشگاه-جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه ۱، ۱ (۱۳۸۷): ۷۱-۷۶٫
 • ، محمود فیروزیان، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و مهرداد استیری . “بررسی تاثیر گذاری عوامل بسته بندی بر فرایندهای مختلف رفتار مصرف کنندگان محصولات غذایی.” مدیریت بازرگانی ۱، ۲ (۱۳۸۸): ۱۲۵-۱۴۶٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، حسن عابدی جعفری و ندا خطیبیان. “بررسی عوامل موثر بر موفقیت پروژههای مدیریت دانش.” رشد فناوری ۵، ۱۸ (۱۳۸۸): ۶۵٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، حسن عابدی جعفری و ندا خطیبیان. “سنجش سطح بلوغ مدیریت دانش در سازمان ها از طریق یک مدل بلئغ توسعه یافته مدیریت دانش.” فصلنامه علوم مدیریت ایران ۴، ۱۴ (۱۳۸۸): ۱۲۱٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، مهرداد استیری و فرشید حسینی. “بررسی تاثیر گذار بر گرایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران.” نشریه مدیریت ورزشی ۳، ۳ (۱۳۸۸): ۹۷٫
 • سیدجوادین ، سیدرضا، سعید شهباز مرادی ، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و علی داوری . “سنجش آمادگی الکترونیکی در معماری منابع انسانی به رویکرد استراتژیک.” مطالعات مدیریت فناوری اطلاعات(مدیریت کسب و کار هوشمند) ۲، ۵ (۱۳۸۹): ۳۷-۵۴٫
 • ، افشین عادلی، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، سید عباس حسینی ، حسن صالحی و بهاره شعبانپور . “شناسایی عوامل اصلی موثر در گرایش مصرف کنندگان خانگی به ماهیان پرورشی در تهران.” مجله علمی شیلات ایران ۱۹، ۳ (۱۳۸۹): ۸۷-۹۶٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمود توسلی ، شاپور محمدی و فرشید حسینی . “تاثیر برنامه های تشویق صادرات بر عملکرد صادراتی: مطالعه موردی صنعت برق.” مدیریت بازرگانی ۲، ۵ (۱۳۸۹): -.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، فرشته امین، غلامرضا کاتب و علی رمضانی. “طراحی سیستم انعطاف پذیر خدمات بانکی.” مدیریت فردا ۳، ۶ (۱۳۹۰): ۳۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، علی دیواندری و فاطمه عباس بنی. “بررسی مقایسه ای ادراک صادر کنندگان ایرانی و وارد کنندگان آمریکایی از استراتژی برندسازی فرش دستباف ایران در بازار آمریکا.” مدیریت بازرگانی ۲، ۸ (۱۳۹۰): ۴۵٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، سیدرضا سیدجوادین ، احمد روستا و امیر خانلری. “ارائه چهارچوب مدیریت ارتباط با مشتری در بانک های تجاری خصوصی با رویکرد نقشه شناختی.” چشم انداز مدیریت بازرگانی ۱۰، ۷ (۱۳۹۰): ۷۳-۹۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، سیدرضا سیدجوادین ، احمد روستا و امیر خانلری. “ارائه چارچوب مدیریت ارتباط با مشتری در بانک های تجاری خصوصی با رویکرد نقشه شناختی.” چشم انداز مدیریت بازرگانی ۷، ۱۰ (۱۳۹۰): ۷۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمود دهقان نیری و سید مهدی میر مهدی . “بررسی عوامل موثر بر نگرش اخلاقی دانشجویان مدیریت.” اخلاق در علوم و فناوری ۶، ۴ (۱۳۹۰): -.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمد حقیقی ، مجتبی براری و کیانوش کریمی . “تاثیر اخلاق حرفه ای فروشنده بر شکل گیری روابط پایدار میان مشتری و سازمان ( مورد مطالعه شرکت اطلس کوپکو ایران ).” چشم انداز مدیریت بازرگانی ۱۱، ۹ (۱۳۹۱): ۱۱۷-۱۳۲٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، منوچهر انصاری ، اکرم الهی گل و حسین رحمانی. “تاثیر بازاریابی درونی بر بازارگرایی با وجود متغیر های میانجی تعهدسازمانی و رفتار شهروندی سازمانی در بنگاه های مالی: موردکاوی بانک ملت شهر تهران.” تحقیقات بازاریابی نوین ۲، ۱ (۱۳۹۱): ۲۵-۴۶٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، منوچهر انصاری و اکرم الهی گل. “بررسی تاثیر بازاریابی داخلی بر بازارگرایی در سازمان های خدماتی با تاکید بر نقش میانجی رفتارهای شهروندی سازمانی و تعهد سازمانی ،.” مدیریت بازرگانی ۴، ۱۱ (۱۳۹۱): ۳۹-۵۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمد حقیقی ، مجتبی براری و کیانوش کریمی. “تاثیر اخلاق حرفه ای فروشنده بر شکل گیری روابطی پایدار میان مشتری و سازمان ( مورد مطالعه شرکت اطلس کوپکو ایران).” چشم انداز مدیریت بازرگانی -، ۹ (۱۳۹۱): ۱۱۷-۱۳۲٫
 • سیدجوادین ، سیدرضا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، فرج اله رهنورد و محمد تابان. “مفهوم پردازی مرجعیت علمی در نظام آموزش عالی.” فصلنامه پژوهش در نظام های آموزشی ۱۶، ۶ (۱۳۹۱): ۱٫
 • اسفیدانی، محمدرحیم، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و علی اصغر ساجدی فر. “بررسی و تحلیل تاثیر کیفیت خدمات الکترونیک در نگهداشت مشتریان آنی شرکت‌های کارگزاری شهر تهران.” فصلنامه علوم مدیریت ایران ۷، ۲۵ (۱۳۹۱): ۲۱-۴۴٫
 • ضیائی ، محمدصادق ، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، عباس عباسپور و محمد حسین یار احمد زهی. “ارائه مدل توسعه توسعه قابلیت های فردی سرمایه انسانی با هدف چابک سازی بنگاه های کوچک و متوسط.” مجله پژوهش های مدیریت عمومی- دانشگاه سیستان و بلوچستان ۴، ۷ (۱۳۹۱): ۲۳٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمدرحیم اسفیدانی، علی اصغر ساجدی فر و ابراهیم محمدی. “تاثیر کیفیت خدمات الکترونیکی در ایجاد اعتماد و رضایت مشتریان بر خط در صنعت خدمات مالی: مطالعه شرکت های کارگزاری فعال در بورس اوراق بهادار).” فصلنامه اقتصاد و تجارت نوین ۳، ۲۹ و ۳۰ (۱۳۹۱): ۵۷ – ۷۷٫
 • ضیائی ، محمدصادق ، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، عباس عباسپور و محمدحسین یاراحمدزهی . “تبیین مدل توسعه قابلیت های فردی سرمایه انسانی با هدف چابک سازی بنگاههای کوچک و متوسط ( مطالعه ای در شرکتهای مستقر در پارک علم و فنآوری دانشگاه تهران ).” مجله پژوهش های مدیریت عمومی- دانشگاه سیستان و بلوچستان ۵، ۱۵ (۱۳۹۱): ۲۷-۴۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمد جواد عزیزیان و محسن صیقلی. “شناسایی و رتبه بندی معیارهای موثر بر خرید الکترونیکی در کشور.” پژوهشهای مدیریت در ایران ۴، ۷ (۱۳۹۱): ۳۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، الناز رهروی و رضا عباچیان قاسمی. “مطالعه نظری و تجربی عوامل پیش بینی کننده تبلیغات شفاهی مشتریان در مورد شرکت های هواپیمایی ( مورد مطالعه شرکت هواپیمایی ایران ایر).” مدیریت بازرگانی ۵، ۱ (۱۳۹۲): ۴۱٫
 • حقیقی ، محمد، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و زهرا محمودزاده. “رابطه ملی گرایی مصرفی و اثر کشور مبدا در ادراک افراد از کیفیت طبقات کالایی مختلف در شهر مشهد.” بررسی های بازرگانی ۱، ۵۹ (۱۳۹۲): ۱۲٫
 • حقیقی ، محمد، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و زهرا محمودزاده. “رابطه ملی گرایی مصرفی و اثر کشور مبداء در ادراک افراد از کیفیت طبقات کالایی مختلف در شهر مشهد.” بررسی های بازرگانی ۱، ۵۹ (۱۳۹۲): ۵۴٫
 • موسی خانی ، محمد، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، محمد زاهدی اصل و زهرا وظیفه . “ارائه الگوی تبیین رابطه مدیریت دانش با توسعه منابع انسانی در آموزش عالی.” مجله پژوهش های مدیریت عمومی- دانشگاه سیستان و بلوچستان ۳، ۱۴ (۱۳۹۲): ۲۴-۳۵٫
 • مانیان ، امیر، بابک سهرابی یورتچی ، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، سیدمحمدرضا ناصرزاده و بابک اخگر. “تبیین مدل پویای رفتار مصرف کننده آنلاین : ترکیبی از پدیدار شناسی و نگاشت های شناختی فازی.” چشم انداز مدیریت بازرگانی -، ۱۵ (۱۳۹۲): ۳۴٫
 • وارث، سیدحامد، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و مرضیه حبیبی. “بررسی عوامل موثر بر عملکرد سرمایه گذاری مشترک.” مدیریت بازرگانی ۵، ۴ (۱۳۹۲): ۱۴۱٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، کبری خرم و علی درستی. “بررسی رابطه توانمندسازی روانشناختی با یادگیری سازمانی مطالعه موردی ( بانک پارسیان).” فصلنامه مدیریت توسعه و تحول ۱۹، ۲۷ (۱۳۹۲): ۱۹٫
 • سیدجوادین ، سیدرضا، سعید شهباز مردای، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و ناصر میرسپاسی . “چهرچوب مفهومی معماری منابع انسانی با رویکرد راهبردی( پژوهشی در شرکت ملی نفت ایران).” مدیریت بازرگانی ۶، ۱ (۱۳۹۳): ۸۹٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، مرتضی انوشه، سید مجتبی موسوی و سید علی حسینی. “بازاریابی اجتماعی،رهیافتی جهت تغییر نگرش ها نسبت به دوره نظام وظیفه عمومی.” راهبرد اجتماعی و فرهنگی سوم، ۱۲ (۱۳۹۳): ۶۹٫
 • بردبار، بهنام و طهمورث حسنقلی پوریاسوری . “اخلاق، یازدهمین کلمه کلیدی بازاریابی چریکی در رقابت های دانشگاهی.” فرهنگ در دانشگاه اسلامی ۴، ۴ (۱۳۹۳): ۵۳۹٫
 • بلوچی، حسین، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، مرتضی ملکی مین باش زرگاه و محمد علی سیاه سرانی کجوری. “بررسی تاثیر اعتماد و هویت برند بر بشارت برند.” کاوش های مدیریت بازرگانی ۷، ۱۴ (۱۳۹۴): ۵۹-۸۰٫
 • جعفري، طوفان، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و حسین علایی کرهرودی. “رهبری اخلاقی در محیط های پروژه محور.” فصلنامه اخلاق در علوم و فناوری ۱۱، ۳ (۱۳۹۴): ۱۱۶٫
 • فراست، فرشید و طهمورث حسنقلی پوریاسوری . “مدل سازی اعتماد خریداران به فروشگاه های اینترنتی به وسیله ی نگاشت های شناختی فازی.” کاوش های مدیریت بازرگانی ۱۳، ۱۳ (۱۳۹۴): ۷۳-۹۱٫
 • سیدجوادین ، سیدرضا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و سامان آستركي. “بررسی تاثیر شادی بر سلامت اداری با اثر میانجی کیفیت زندگی کاری کارکنان.” مطالعات رفتار سازمانی ۵، ۱۸ (۱۳۹۵): ۱-۲۴٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و فاطمه باقری. “تأثیر اقدامات بازاریابی مبتنی بر ارتباط متقابل آژانس‌های مسافرتی بر رفتار خرید بسته‌های ایران‌گردی مورد مطالعه: آژانس‏های مسافرتی شهر تهران.” گردشگری و توسعه ۲، ۴ (۱۳۹۶): ۷۸-۹۸٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و فاطمه باقري. “تاثیر اقدامات بازاریابی مبتنی بر ارتباط متقابل آژانس های مسافرتی بر رفتار خرید بسته های ایران گردی مورد مطالعه: آژانس‏های مسافرتی شهر تهران.” گردشگری و توسعه ۱۰، ۶ (۱۳۹۶): ۷۸-۹۸٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، علی حیدری و سید حسین جلالی. “بررسی نقش خاستگاه ملیتی شرکا در عملکرد اتحادهای استراتژیک.” پژوهش های مدیریت در ایران ۲۲، ۲ (۱۳۹۷): ۳۱٫
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، سید سپهر قاضی نوری، علی حیدری و محمد صادق صارمی. “بررسی نقش فعالیت های تحقیق و توسعه شرکت های چندملیتی در توسعه توانمندی های فناورانه کشورهای در حال توسعه از طریق تحلیل پتن تهای بین المللی؛ مطالعه موردی کشورهای چین و هند.” بهبود مدیریت ۱۲، ۳ (۱۳۹۷): ۷۱-۸۹٫

همایش‌های بین المللی

 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours, Seyed Reza Seyed Javadin, , and . “How Iranian Students Think A bout and Behave Toward India.” International Conference,.
 • Seyed Javadin, Seyed Reza, , and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “A review of the theory and practice of managing TQM An integrative framework.” TQM, Glass Gow.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours. “an explanation prophethic managerial saunian co-exitace to the other religion.” the first international seminar on peaceful co-existence in islam and indian religion, New Delhi.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours. “exposition electronic insurance service in iran.” 5 international conference on e – commerce in developing countries with focus on export, Kish.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours. “an exploration to prophetic managerial sannain co-existance to the other religion.” peaceful co-existence in islam and indian religions, New Delhi.
 • Hasangholi Pouryasouri, Tahmours. “Evaluate the relationship between internal marketing and market orientation in business and monetary structures.” ICEOS-2012,.
 • , , and Tahmours Hasangholi Pouryasouri. “Peresenting a Framework of Organization Design in Technology _ based International Strategic Alliance.” 8th international & 12th national Conference On Management Of Technology & Innovation, Tehran.
 • آهنی امینه، زهرا، سهیلا بورقانی فراهانی، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، سید حسام الدین مدنی و محمد رضا جعفری جلوه. “نقش رسانه ها در فرهنگ علم و فناوری در جهان ( مقایسه تطبیقی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه).” اولین کنفرانس بین المللی اقتصاد،مدیریت ، حسابداری و علوم اجتماعی، رشت.
 • بورقانی فراهانی، سهیلا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و سید حسام الدین مدنی. “مدلهای مختلف آموزش همگانی و رسانه ای فرهنگ علم و فناوری.” اولین کنفرانس بین المللی اقتصاد،مدیریت ، حسابداری و علوم اجتماعی، رشت.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث . “بررسی تاثیر شخصیت برند در صنعت بانکداری.” پنجمین کنفرانس بین المللی بازاریابی خدمات بانکی، تهران.
 • لشگری، هانیه، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، محمد حقیقی و سید محمد رضا ناصر زاده. “مروری جامع بر اجزای ارزش ویژه برند در کسب و کارهای آنلاین.” سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های کاربردی در مدیریت و حسابداری، تهران.

همایش‌های داخلی

 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث . “ارزیابی شبکه های دانش الکترونیکی به منظور بهبود تسهیم دانش وروابط درون وبین سازمانی.” شبکه های الکترونیکی، تهران.
 • سیدجوادین ، سیدرضا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری و سیدجابر حسینی. “ارائه مدلی برای سنجش آمادگی سازمان جهت اجرای مدیریت ارتباط با مشتری.” کنفرانس ملی مدیریت ارتباط با مشتری/شهروند، تهران.
 • سیدجوادین ، سیدرضا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، محمد تاب و مهدی شریفی. “نقش رهبری و مدیریت در مواجه با بحران.” همایش پدافند غیر عامل، تهران.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، محمد حسین یار احمد زهی و عبدالعزیز آبتین. “تشکیل جامعه نخبگان سازمانی زمینه ساز خلق تئوری های بومی در کشور.” همایش ملی نقش کرسی های نظریه پردازی در توسعه علمی کشور، گرگان.
 • سیدجوادین ، سیدرضا، طهمورث حسنقلی پوریاسوری ، یحیی توماج، عبدالعزیز آبتین و محمد حسین یار احمد زهی. “جایگاه مدیریت منابع انسانی در پیمان های استراتژیک.” هفتمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک، چابهار.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث و علی دیواندری . “بررسی تطبیقی عملکرد استراتژی برندسازی فرش دستباف ایران در بازار آمریکا.” پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک و عملکرد، تهران.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث . “ارزیابی ارتباط بین سازه های بازاریابی داخلی و بازارگرایی در بنگاه های پولی و مالی: مطالعه موردی بانک ملت.” سیزدهمین کنفرانس بین المللی تحقیق در عملیات و آمار، قبرس.
 • حسنقلی پوریاسوری ، طهمورث ، علی هاشم زهی و علی اصغر ساجدی فر. “بانکداری جامع:رویکردی استراتژیک به مشتری مداری در صنعت بانکداری.” دهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک، تهران.

 

شاپور محمدی

زاده اول شهریور۱۳۵۳، شهرستان خدابنده، استان زنجان) رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، معاون پیشین اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران، دکتری اقتصادسنجی و توسعه، عضو هیئت علمی (دانشیار) و مدیر گروه مدیریت مالی و بیمه دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است.  او هم اکنون رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایراناست. او پس از کناره‌گیری محمد فطانت‌فرد به این مقام رسید.

نقش‌های برجسته

 • نخستینمدیرعامل بورس انرژی
 • دومین دبیرکلکانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران
 • مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری آتیه‌اندیشان مس،
 • عضو هیئت مدیره شرکت‌های تولید فرومولیبدن کرمان، سرمایه‌گذاری مس سرچشمه، کارگزاری بانک تجارت، ارزش پرداز آریان
 • معاون پشتیبانی پردیس علوم اجتماعی و رفتاری دانشگاه تهران،
 • عضو هیئت داوری بازار سرمایه،
 • قائم مقام مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری هیمر،
 • عضو شورای سرمایه‌گذاری بیمه ایران،
 • عضو شورای عالی تحقیقات بانک سپه،
 • رئیس کمیته امتحانات سازمان بورس و اوراق بهادار،
 • مشاور مدیرعامل و عضو کمیته عالی اعتبارات بانک تجارت،
 • عضو شورای تحقیقات سازمان تأمین اجتماعی،
 • عضو کمیته شاخص سازمان بورس و اوراق بهادار
 • رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

سوابق آموزشی
۱- اقتصاد مالی کارشناسی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران.
۲- آمار۱و ۲ کارشناسی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران.
۳-اقتصاد خرد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۴- اقتصاد کلان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۵- اقتصاد مدیریت کارشناسی ارشددانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۶-پول و ارز و بانکداری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۷- اقتصاد سنجی مالی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۸- اقتصاد سنجی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران.
۹- اقتصاد مالی دکتری، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران.
۱۰- سیستم های اطلاعاتی مدیریت مالی، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۱۱- اقتصاد مالی کارشناسی ارشد ( دانشگاه مفید)
۱۲- اقتصاد سنجی کارشناسی ارشد، دانشکده مدیریت دانشگاه امام صادق(ع)
۱۳- تدریس دروس خرد، کلان،پول وارز و بانکداری، توسعه اقتصادی و مالیه عمومی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)
۱۴- آنالیز آماری چند متغیره دوره دکتری، دانشکده جغرافیا، دانشگاه تهران.
۱۵- برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت آشنایی با بورس اوراق بهادار، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران.
۱۶- برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت ریاضیات مالی در اکسل،موسسه مبین با همکاری دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران.
۱۷-تدریس نرم افزار EViewsبرای کارشناسان ارشد سازمان تامین اجتماعی.
۱۸- برگزاری دوره‌های کاربردی مدلسازی مالی در MATLAB، کابردهای مالی EXCELو تحلیل تکنیکی در بازار سرمایه –دانشکده مدیریتدانشگاه تهران با همکاری شرکت شاخص.
۱۹- برگزاری دوره تحلیل تکنیکی- شرکت سرمایه گذاری بیمه ایران.
۲۰- برگزاری دوره تحلیل تکنیکی– سازمان بورس و اوراق بهادار تهران.
۲۱- برگزاری دوره تحلیل تکنیکی– شرکت سرمایه گذاری تدبیر.
۲۲- برگزاری دوره مدلهای ارزیابی عملکرد در MATLAB– شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس.
۲۳- دوره کاربردی اقتصاد سنجی با EViews.( دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران)
۲۴- دوره  کاربردی سنجش  ریسک اعتباری( بانک پارسیان)
۲۵- دوره کاربردی ریاضیات مالی ( بانک سپه)
۲۶- دوره کاربردی اقتصاد سنجی مالی(سازمان بورس و اوراق بهادار تهران)
۲۷- شبکه های عصبی و کاربرد آن در اقتصاد انرژی، موسسه مطالعات بین المللی انرژی.
۲۸- اقتصاد سنجی کاربردی و نرم افزار EViews، بانک سپه.
سوابق پژوهشی
مقالات به زبان فارسی
۱-بررسی تغییرات ساختاری در فرایند توسعه مورد خاص ایران ،محمود متوسلی و شاپور محمدی،فصلنامه پژوهشهای بازرگانی زمستان۱۳۷۷٫
۲-سیاست تجاری رشد و توزیع درآمد،  نوشته ادوارد سباستین، ترجمه شاپور محمدی،فصلنامه پژوهشهای بازرگانی زمستان ۱۳۷۸٫
۳-جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۰۰، حسین عباسی نژاد و شاپور محمدی ، فصلنامه دانشگاه تهران  بهار ۱۳۸۰٫
۴-استراتژی های تجاری و مدیریت  استراتژیک،محمود متوسلی و شاپورمحمدی،توسعه ومدیریت/۱۳۷۹).
۵- نظریه کاتاستروف وکاربرد آن در اقتصاد، حسین عباسی نژاد-شاپور محمدی، مجموعه مقالات سمینار الگوهای ناخطی و پویا دانشگاه علامه طباطبائی.
۶-کاربرد تحلیل تکنیکی در بورس اوراق بهادار تهران. تحقیقات مالی. ۱۳۸۳
۷ – نظریه موجک و کاربرد آن در تحلیل سیکلهای تجاری. دکتر حسین عباسی نژاد، شاپور محمدی، مجله تحقیقات اقتصادی. شماره ۷۵٫
۸ – بررسی روش های مختلف تخمین بتا در بورس اوراق بهادار تهران، شاپور محمدی، حسین عباسی نژاد و سید روح اله میر صانعی، بررسی های حسابداری، تابستان ۱۳۸۶٫
۹ –  رهبر فرهاد، مظفری فرشید و محمدی شاپور. موانع سرمایه گذاری و تاثیر آن بر رشد اقتصادی در ایران. مجله تحقیقات اقتصادی، زمستان ۱۳۸۶٫ شماره ۸۱٫
۱۰- شاپور محمدی، رضا راعی،آرش فیض آباد. محاسبه ارزش در معرض خطر پارامتریک با استفاده از مدل های ناهمسانی واریانس شرطی در بورس اوراق بهادار تهران.تحقیقات مالی،شماره ۲۵، بهار و تابستان ۱۳۸۷٫
۱۱ -سعید شیرکوند،شاپور محمدی،نیکو دولتی، بررسی وجود بازگشت به میانگین در قیمت های سهام در بورس اوراق بهادار تهران، تحقیقات مالی،شماره ۲۵، بهار و تابستان ۱۳۸۷٫
۱۲- متوسلی محمود ‏‎,‎‏ محمدی شاپور‏‎,‎‏ درودیان حسین‏‎,‎‏”تحلیل تسری نوسانات قیمت مسکن بین مناطق مختلف شهر تهران با استفاده از الگوی خودرگرسیون فضایی تلفیقیSAR Panel و الگوی تصحیح خطای برداری VECM”‏‎,‎‏فصلنامه پژوهش های اقتصادی‏‎,‎‏۱‏‎/‎‏۱۰‏‎,‎‏۱۷۳۵‏‎-‎‏۶۷۶۸‏‎,‎‏۱۳۱‏‎-‎‏۱۱۳‏‎,‎‏۱۳۸۹
۱۳- اسلامی بیدگلی غلامرضا‏‎,‎‏ عبده تبریزی حسین‏‎,‎‏ محمدی شاپور‏‎,‎‏ شمس شهاب الدین ‏‎,‎‏”بررسی زمان مقیاس مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه ای از طریق تبدیل موجک”‏‎,‎‏بررسیهای حسابداری و حسابرسی‏‎,‎‏۵۸‏‎,‎‏۱۰۲۴‏‎-‎‏۸۱۶۱ ‏‎,‎‏۵۲‏‎-‎‏۳۵‏‎,‎‏۱۳۸۸
۱۴- پویانفر احمد‏‎,‎‏ راعی رضا‏‎,‎‏ محمدی شاپور‏‎,‎‏”فرایند شکل‌گیری قیمت‌ها در بورس تهران‏‎-‎‏رویکرد ریزساختاری”‏‎,‎‏ فصلنامه بررسیهای حسابداری وحسابرسی ‏‎,‎‏۵۶‏‎-‎‏۱۶‏‎,‎‏۱۰۲۴‏‎-‎‏۸۱۶۱ ‏‎,‎‏۳۸‏‎-‎‏۲۱‏‎,‎‏۱۳۸۸
۱۵- محمدی شاپور‏‎,‎‏ خجسته محمد علی ‏‎,‎‏”بهینه سازی سبد سرمایه گذاری بر اساس، ماتریس کوواریانس نوفه زدایی”‏‎,‎‏نامه اقتصادی‏‎,‎‏۱‏‎/‎‏۵‏‎,‎‏۹۹۳۸‏‎-‎‏۱۰۲۷‏‎,‎‏۴۸‏‎-‎‏۳۳‏‎,‎‏۱۳۸۸
۱۶- شاپور محمدی‏‎,‎‏ حسن قالیباف اصل‏‎,‎‏ مهدی مشکی‏‎,‎‏”بررسی اثر ساختار مالکیت(تمرکز و ترکیب بر بازدهی و ارزش شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران “‏‎,‎‏ نشریه تحقیقات مالی ‏‎,‎‏۱۱‏‎/‎‏۲۸‏‎,‎‏۸۱۵۳‏‎-‎‏۱۰۲۴ ‏‎,‎‏۸۸‏‎-‎‏۶۹‏‎,‎‏۱۳۸۹)
۱۷- رضا راعی‏‎,‎‏ شاپور محمدی‏‎,‎‏ هدایت علی بیگی‏‎,‎‏”بهینه سازی سبد سهام با رویکرد میانگین نیم‏‎-‎‏واریانس با استفاده از روش جستچوی هارمونی”‏‎,‎‏پژوهش های مدیریت د رایران‏‎,‎‏۱۵‏‎,‎‏۳‏‎,‎‏۱۰۵‏‎-‎‏۱۲۸‏‎,‎‏۱۳۹۰
۱۸-وحیدمحمودی‏‎,‎‏ شاپور محمدی‏‎,‎‏ هستی چیت سازان‏‎,‎‏”بررسی حافظه بلند مدت در بازارهای جهانی نفت”‏‎,‎‏فصلنامه تحقیقات مدلسازی اقتصادی‏‎,‎‏۱‏‎,‎‏۱‏‎,‎‏۲۹‏‎-‎‏۴۸‏‎,‎‏۱۳۸۹
۱۹-طهمورثحسنقلیپوریاسوری‏‎,‎‏ محمود توسلی‏‎,‎‏ شاپور محمدی‏‎,‎‏ فرشید حسینی‏‎,‎‏”تاثیر برنامه های تشویق صادرات بر عملکرد
۱ – شاپور محمدی و احمد پویانفر. ریاضیات مالی، بانکداری و بیمه به همراه کاربردهای اکسل، انتشارات آگاه  ۱۳۸۸
۲- شاپور محمدی و شهاب الدین شمس. مقدمه ای بر اقتصاد فیزیک، انتشارات ترمه، ۱۳۸۹ (ترجمه)
طرحهای پژوهشی
۱-مشارکت در اجرای طرح مطالعاتی استراتژی های تجاری وتوسعه اقتصادی بعنوان کارشناس مسئول،موسسه مطالعات وپژوهشهای بازرگانی(مجری دکترمحمود متوسلی)
۲-مشارکت در اجرای طرح مطالعاتی ساختار صنعتی وسازمان صنایع ملی ایران بعنوان کارشناس مسئول،موسسه مطالعات وپژوهشهای بازرگانی (مجری محمود متوسلی)
۳– بررسی  اقتصادی تکنولوژی رنگ، پژوهشکده رنگ،تهران.
۴-بررسی صنعت سیمان،شرکت سیمان فارس و خوزستان.
۵- برآورد حجم اقتصاد زیر زمینی-موسسه مبین.
۶- بررسی بورس تهران با استفاده از شاخص های تحلیل تکنیکی- دانشکده مدیریت دانشگاه تهران.
۷- تخمین تابع تقاضای خودرو (کارفرما:شرکت ایران خودرو).
۸- بررسی تاثیر آمیخته مالیاتی بر پس انداز بخش خصوصی.
۹- بررسی راهکارهای تبدیل شرکت  ایران خودرو به مجتمع تجاری صنعتی.
ت )سوابق اجرایی
۱- عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران(دانشیار)
۲-  مدیر عامل شرکت بورس انرژی
۳- مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس.
۴-عضو هیئت مدیره شرکت  تولید فرومولیبدن کرمان.
۵- عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه.
۶- عضو هیئت مدیره کارگزاری بانک تجارت.
۷- دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران.
۸- معاون پشتیبانی پردیس علوم اجتماعی و رفتاری دانشگاه تهران.
۹- عضو هیئت داوری بازار سرمایه.
۱۰- قائم مقام مدیر عامل شرکت مدیریت سرمایه گذاری هیمر.
۱۱- عضو شورای سرمایه گذاری بیمه ایران.
۱۲- عضو شورای عالی تحقیقات بانک سپه.
۱۳- رئیس کمیته امتحانات سازمان بورس و اوراق بهادار تهران.
۱۴- مشاور مدیر عامل و عضو کمیته عالی اعتبارات بانک تجارت.
۱۵- عضو شورای تحقیقات سازمان تامین اجتماعی.
۱۶- عضو کمیته شاخص سازمان بورس و اوراق بهادار.
۱۷- عضو هیئت مدیره شرکت ارزش پرداز آریان.

 

سید محمدتقی نوربخش

سید تقی نوربخش متولد ۱۳۴۱ مشهد –۱۳۹۷ گرگان پزشک ایرانی بود که از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷ مدیرعاملی سازمان تأمین اجتماعیرا بر عهده داشت. او پیشتر عضو هیئت مدیره و قائم مقامِ مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بین سالهای ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰، قائم مقام رئیس کل سازمان نظام پزشکی بین سالهای ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران بود. وی همچنین در شهریور ۱۳۹۲ طی حکمی از سوی علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیرعاملی این سازمان منصوب شد. نوربخش در تصادف رانندگی حین بازدید از گرگان در ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۷ کشته شد.

سوابق

 • اخذ درجهدکترای پزشکی عمومی ۱۳۶۸ دانشگاه تهران
 • اخذ درجهدکترای تخصصی پزشکی در رشته جراحی ارتوپدی ۱۳۷۲ دانشگاه تهران.
 • دبیر ستاد جنگ و جهاد دانشگاه تهران ۱۳۶۳ تا ۱۳۷۶
 • مسئولجهاد دانشگاهی ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۲
 • مدیر گروه ارتوپدیدانشکده پزشکی علی بن ابیطالب یزد
 • مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان یزد ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۶
 • عضو هیئت مدیره و قائم مقام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰
 • مدیر نمونه ملی در سال ۱۳۸۰
 • عضو منتخب شورای عالی نظام پزشکی (سه دوره) ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۱
 • قائم مقام رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴
 • رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران
 • اهم اقدامات انجام شده در زمان عضویت در هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰
 • تدوین سطح‌بندی خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در کشور
 • استاندارد کردن خدمات درمانی در سازمان و اخذ اولین گواهینامه ایزو خدمات درمانی در کشور
 • طراحی نظام ارجاع درمان تأمین اجتماعی در سال ۱۳۷۷
 • راه اندازیبیمارستان میلاد

کارهای انجام نشده

 • عدم اجرای طرح‌های افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه
 • مخالفت با طرح تجمیع بیمه‌ها

درگذشت

در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ سید تقی نوربخش به همراه عبدالرحمن تاج‌الدین خوزانی (معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی) در جریان سفر وزیر کار به استان گلستان در تقاطعی واقع در محور کردکوی – گرگان دچار سانحه رانندگی شد و بعد از انتقال به بیمارستان درگذشت. حسن روحانی رئیس‌جمهور در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.